Odkryj Pałac

Pałac w Jabłonnie
  • standardowa czcionka
  • Największa czcionka
  • barwa dla niewidomych

XVIII-wieczny magiczny zespół pałacowo-parkowy położony w Jabłonnie koło Warszawy chce Cię ugościć i zachwycić. Ta historyczna rezydencja biskupa Michała Poniatowskiego, w której często bywał ostatni król Polski Stanisław August Poniatowski, dziś chętnie jest odwiedzana przez mieszkańców Mazowsza. Tu regularnie odbywają się ogólnodostępne ciekawe wydarzenia kulturalne i naukowe. To także cenione miejsce, w którym organizujemy na światowym poziomie konferencje, sympozja czy cykliczne szkolenia i warsztaty. Nasi klienci mają do dyspozycji unikatowe sale konferencyjne, stylowe pokoje noclegowe oraz całodzienne wyżywienie przygotowane w Pałacowej Restauracji.

Do Pałacu w Jabłonnie goście wracają z sentymentem, bowiem łączą ich z nami piękne wspomnienia z profesjonalnie zorganizowanego ślubu, wesela, komunii, jubileuszu czy studniówki.

Pałac w Jabłonnie, zgodnie ze swoją misją, od lat działa na rzecz popularyzacji nauki. Jesteśmy organizatorem popularnego cyklu wykładów i warsztatów „Pałacowe Spotkania z Nauką”, którego zwieńczeniem jest jesienny festiwal nauki „Nauka z Pałacem w tle”. To cenione wydarzenie upowszechnia wiedzę o nowych technologiach, w ciekawy sposób przybliża uczestnikom najnowsze osiągnięcia naukowe z wielu dziedzin.

Co roku dorośli i dzieci licznie uczestniczą w zajęciach przygotowanych przez instytucje naukowe, firmy i fundacje biorące udział w festiwalu nauki.

Obcowanie z kulturą jest nieodłącznym elementem związanym z odwiedzaniem naszego Pałacu. Słynne „Pałacowe Spotkania z Muzyką” przyciągają uwagę melomanów i wszystkich miłośników muzyki klasycznej, jazzowej czy rozrywkowej. Koncerty odbywają się w Sali Balowej, której doskonała akustyka podkreśla piękno wykonywanych utworów.

Organizujemy wystawy artystów w Galerii Sztuki Współczesnej „Oranżeria” a także aranżujemy interesujące ekspozycje w przestrzeni parku. Odwiedzających zapraszamy do udziału w konkursach fotograficznych czy warsztatach plastycznych dla dzieci.

Pałac w Jabłonnie ma także stałe miejsce w historii polskiej kinematografii. Stylowe pałacowe wnętrza i parkowe plenery od lat stanowią unikalną scenografię dla filmów i sztuk teatralnych. Są atrakcyjnym tłem dla ekskluzywnych pokazów i sesji zdjęciowych.

Park krajobrazowy w stylu angielskim, o powierzchni 46 hektarów, który otacza Pałac, to enklawa dla ponad 50 pomników przyrody: dębów szypułkowych, lip drobnolistnych, wiązów szypułkowych, jesionów wyniosłych, grabów pospolitych, glediczii trójcierniowych, modrzewia europejskiego, topól białych oraz klonu zwyczajnego. Najstarsze drzewo w naszym parku - modrzew europejski ma już ponad 240 lat!

Zaciszne, romantyczne alejki sprzyjają spacerom i wycieczkom rowerowym. Mnogość tras docenią miłośnicy biegania czy nordic walking. Rozległa łąka przy wjeździe oraz zielony gazon z widokiem na Pałac to doskonałe miejsce na organizację rozmaitych imprez w plenerze.

Obecność nadwiślańskiego Rezerwatu Przyrody Ławice Kiełpińskie, który sąsiaduje z parkiem w Jabłonnie sprawia, że możemy spotkać w tej okolicy rzadkie gatunki ptaków wodnych.

Atrakcyjność miejsca wiąże się z położeniem całego obiektu – blisko stolicy (tylko 4 kilometry od granicy Warszawy), tuż przy trasie wylotowej z Warszawy w kierunku północnym, bliskość stacji kolejowej w Legionowie (3,7 kilometra) i łatwy dojazd z lotniska w Modlinie (22 kilometry).

Goście odwiedzający Pałac w Jabłonnie docenią także butikowy hotel urządzony ze smakiem w stylu nawiązującym do pałacowych wnętrz.

Całość zespołu pałacowo-parkowego pozwala na stworzenie tak docenianej przez gości unikatowej atmosfery, do której z przyjemnością powracają.

Spotkajmy się w Pałacu w Jabłonnie!