Sala Balowa

Sale w Pałacu
  • standardowa czcionka
  • Największa czcionka
  • barwa dla niewidomych
  • Sala Balowa
  • Sala Balowa

Sala Balowa

Sala Balowa, zwana Białą lub Okrągłą, jest największym i najważniejszym pomieszczeniem, położonym centralnie w budynku Pałacu, z bezpośrednim wyjściem na taras.

Wewnątrz auli znajdują się duże arkadowe okna, dekoracyjne nisze oraz wejścia do bocznych sal: Kominkowej i Mauretańskiej.
Uwagę przyciągają zabytkowe lustra w złoconych ramach, marmurowe popiersia czy francuskie świeczniki z końca XVIII wieku.

Sala Balowa wznosi się na wysokość dwóch kondygnacji. Zwieńczona jest galerią z niezwykle kunsztowną kutą balustradą. Nie umknie uwadze charakterystyczny dla tej Sali kulisty otwór otoczony fasetą.

Zerkając na sufit widzimy dekoracyjny plafon z iluzjonistycznie malowanym niebem i chmurkami. Plafon i galerię rozświetlają okrągłe okienka. Ozdobą Sali Balowej jest również dekoracyjny parkiet z rozetą ułożoną z ciemnego drewna, tak jak na pałacową komnatę przystaje.
Tak reprezentacyjna Sala Balowa zapadnie w pamięć każdemu uczestnikowi konferencji, ślubu, wesela, balu czy koncertu. W Sali Balowej znajduje się fortepian.

Dodatkową zaletą jest możliwość otwarcia skrzydeł drzwi do sąsiadujących sal i wykorzystanie dodatkowych przestrzeni.

Powierzchnia Sali Balowej: 100 m2.

Maksymalna ilość osób: