Aktualne wydarzenia

Bieżące wydarzenia
 • standardowa czcionka
 • Największa czcionka
 • barwa dla niewidomych
 • II Konkurs Fotograficzny

II Konkurs Fotograficzny

Moje wspomnienia z Pałacu w Jabłonnie

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w drugiej edycji naszego Konkursu Fotograficznego pt. "Moje wspomnienia z Pałacu w Jabłonnie.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego parku i pałacu oraz wzięcia udziału w wydarzeniach kulturalnych, naukowych, bądź prywatnych uroczystościach. Wystarczy zrobić zdjęcie telefonem i wysłać je do nas wraz ze zgłoszeniem i zgodami na przetwarzanie danych osobowych na adres: marketing@palacjablonna.pan.pl

Konkurs odbywa się pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Jabłonna - Pana Jarosława Chodorskiego.

Poniżej zamieszczamy Regulamin Konkursu wraz z formularzami zgód i zgłoszeniem do udziału w Konkursie:

Regulamin Konkursu

Wraz z naszymi Partnerami przygotowaliśmy dla Państwa wspaniałe nagrody!

Dziękujemy naszym Partnerom Konkursu i fundatorom nagród:

Gmina Jabłonna

Powiat Legionowski

Bandi Professional

PWK Legionowo

Polskie Fabryki Porcelany 

Skin Esthetic

Oraz Patronom Medialnym:

Dzieje się na Mazowszu

Mazowieckie To i Owo

Serdecznie zapraszamy!

 • Koncert Pałacowe Spotkania z Muzyką 16 czerwca 2024

Koncert Pałacowe Spotkania z Muzyką 16 czerwca 2024

„LETNIE INSPIRACJE” KONCERT DUO KAROLINA MIKOŁAJCZYK & IWO JEDYNECKI
"LETNIE INSPIRACJE” KONCERT DUO KAROLINA MIKOŁAJCZYK & IWO JEDYNECKI
Duo Karolina Mikołajczyk & Iwo Jedynecki, laureaci Paszportu „Polityki” w kategorii muzyka poważna zapraszają na wyjątkowe spotkanie z muzyką klasyczną w nowej odsłonie. Nagrodzeni przez dziennikarzy za "wirtuozerię i nieokiełznaną fantazję w doborze oraz tworzeniu repertuaru na nietypowy skład, jakim są skrzypce i akordeon", zaprezentują w Pałacu w Jabłonnie swój nowy program koncertowy inspirowany tematyką letnią. Zabrzmią słynne Pory Roku Antonio Vivaldiego i Astora Piazzolli, Sonata „Wiosenna” Ludwiga van Beethovena, muzyka George’a Gershwina z opery Porgy and Bess z tematem „Summertime”, a także urokliwe polskie miniatury. Wszystko to w autorskich opracowaniach na duet skrzypiec z akordeonem klasycznym, który w rękach Karoliny i Iwa zyskuje nową jakość, docenioną na przeszło 250 koncertach duetu, w 30 krajach na czterech kontynentach. Zapraszamy! KAROLINA MIKOŁAJCZYK, IWO JEDYNECKI

PROGRAM:
Fryderyk Chopin (1810- 1849) – Nokturn Es- dur op. 9 nr 2
Grażyna Bacewicz (1909- 1969) – Oberek
Ludwig van Beethoven (1770- 1827) – Sonata F-dur nr 5 op. 24, „Wiosenna”, część I Allegro
Antonio Vivaldi (1678- 1741)- „Lato”- Koncert g- moll nr 2 z cyklu „Cztery pory roku”
części: I Allegro non molto, II Adagio e piano- Presto e forte, III Presto
Astor Piazzolla (1921- 1992)- “Lato” z cyklu “Cztery pory roku w Buenos Aires”
George Gershwin (1898- 1937), Igor Frołow (ur. 1937)- Fantazja koncertowa na tematy z opery “Porgy and Bess”
 
Zapraszamy także do Oranżerii na wystawę malarstwa Pana Mariusza Woszczyńskiego, który podsumowuje jego 30 letni dorobek artystyczny!

Katalog do wystawy w Oranżerii do pobrania

Zwieńczeniem dnia niech będzie zdjęcie w Konkursie Fotograficznym "Moje wspomnienia z Pałacu", do udziału w którym serdecznie Państwa zapraszamy!

Życzymy wspaniałego dnia w Pałacu w Jabłonnie!

 • Święto Pałacu w Jabłonnie \

Święto Pałacu w Jabłonnie "Historia nas łączy"

Serdecznie zapraszamy na wydarzenia kulturalne, które zaplanowaliśmy na majowe dni: 1, 2 i 3 maja! 
W tym roku obchodzić będziemy Święto Pałacu w Jabłonnie zatytułowane "Historia nas łączy" - projekt realizowany w ramach współpracy Gmina Jabłonna z organizacjami samorządowymi. Partnerem wszystkich wydarzeń jest także Nadleśnictwo Jabłonna 
Z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja zapraszamy Państwa:
- 1 MAJA o 13.00 - Rozpoczęcie i uroczysty koncert w Sali Balowej - przygotowany przez @Towarzystwo Gitarowe a po nim wspólnie z Nadleśnictwo Jabłonna sadzimy pamiątkową lipę przed Pałacem - symbol ciągłości historii i dbałości o przyrodę dla dobra wszystkich mieszkańców! Nadleśnictwo Jabłonna przygotowało dla Państwa  100 sadzonek lip na 100 lecie Lasów Państwowych.
- 2 MAJA o 13.00 pokaz tańców w strojach z epoki stanisławowskiej - przygotowany przez @Stowarzyszenie METRUM. Zaś od 17.00 do 21.00 odbędzie się potańcówka przed Pałacem - na wolnym powietrzu (liczymy na to, że pogoda dopisze)
- 3 MAJA o 11.30 rozpocznie się czytanie Konstytucji 3 Maja z 1791 roku - przygotowanie przez @Stowarzyszenie Inicjatyw i Inspiracji ESSE, a tuż po nim zwiedzanie Pałacu z przewodnikiem.
Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia.
Dodatkową atrakcją jest wystawa w Oranżerii "Tabuny i pawie" Józefa Wilkonia, na które serdecznie zapraszamy każdego dnia w godzinach 12.00 - 18.00.
Zapraszamy do naszej Restauracji Pałacowej na obiad, lody, desery i napoje a także na spacery po parku i relaks w naszych ogródkach!
 
Gmina Jabłonna 
Nadleśnictwo Jabłonna 
Towarzystwo Gitarowe 
Metrum Szczecin 
Stowarzyszenie Inicjatyw i Inspiracji ESSE 
 
Serdecznie Państwa zapraszamy!
Zaplanujcie majówkę wspólnie z nami w Pałacu w Jabłonnie.
 

Program wydarzeń

 • I Konkurs Fotograficzny
 • I Konkurs Fotograficzny
 • I Konkurs Fotograficzny

I Konkurs Fotograficzny

Mamy przyjemność ogłosić wyniki Pierwszego Konkursu Fotograficznego "Pocztówka z Pałacem w tle"!

Przedstawiamy Państwu zwycięzców Konkursu:
I nagroda została przyznana Pani Ewie Siwieckiej, II nagroda została przyznana Pani Natalii Chodakowskiej i III nagrodę Jury przyznało Panu Zdzisławowi Żarnie. Ponadto przyznano, aż siedem wyróżnień za zdjęcia następujących autorów: Pani Alicja Porabik, Pani Emilia Kosiacka, Pan Grzegorz Kur, Pan Marek Gajda, Pani Maria Balcerzak-Jakubowska, Pan Mariusz Pogorzelski i Pani Zuzanna Grabarz. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego konkursu za odwiedzenie Pałacu w Jabłonnie i nadesłanie do nas swoich prac. Dziękujemy również naszym Partnerom i fundatorom nagród:
Bandi Professional, Polski Spichlerz, Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna, PWK Legionowo, Urząd Gminy Jabłonna, Powiat Legionowski, Magazyn Mazowieckie To i Owo.
 • XXI Festiwal \
 • XXI Festiwal \
 • XXI Festiwal \
 • XXI Festiwal \
 • XXI Festiwal \
 • XXI Festiwal \
 • XXI Festiwal \
 • XXI Festiwal \
 • XXI Festiwal \

XXI Festiwal "Nauka z Pałacem w tle" już za nami!

FESTIWAL "NAUKA Z PAŁACEM W TLE"

XXI Festiwal "Nauka z Pałacem w tle" obfitował w wiele wspaniałych atrakcji, doświadczeń, warsztatów i wykładów naukowych dostępnych dla wszystkich: małych i dużych, którzy nas odwiedzili 23 i 24 września.
Nawet sobotnia pogoda nie zniechęciła dzielnych poszukiwaczy wiedzy!
Było mnóstwo atrakcji: doświadczenia chemiczne i fizyczne, wykłady i pokazy laserów, można się było zmierzyć z robotycznym ramieniem i zagrać z nim w warcaby. Można było zobaczyć broń białą i pokaz średniowiecznej broni czarnoprochowej. Na przykładzie modelu, poznać budowę człowieka. Był pokaz druku 3D, roboty SmashBots i możliwość wykonania "robotycznej ręki". Pokazy i wykłady przyrodnicze, biologiczne i z obszaru nowoczesnej medycyny. Zajęcia plastyczne, ekologiczne, konkursy i wiele wiele innych...
Dziękujemy wszystkim naszym wystawcom za udział w Festiwalu i chęć dzielenia się wiedzą i pasją do nauki!
Dziękujemy wszystkim Partnerom Festiwalu: Polskiej Akademii Nauk Polska Akademia Nauk, Marszałkowi Województwa Mazowieckiego. Sponsorom i Partnerom wydarzenia: Gaz System Operator Gazociagow Przesylowych Gaz System S A, www.gaz-system.pl, Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych PJATK, PWK Legionowo Dobra woda z Legionowa - PWK "Legionowo", Powiat Legionowski, Gmina Jabłonna, Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna, Warszawa za darmo - waw4free, To i owo, Miejscowa na weekend
Dziękujemy wszystkim Państwu, którzy odwiedzili nas bardzo licznie, przybywając nawet z najdalszych zakątków Mazowsza!
Zapraszamy i zachęcamy do odwiedzania Pałacu w Jabłonnie w ciągu roku, bowiem przygotowaliśmy na nadchodzące miesiące szereg wspaniałych wydarzeń kulturalnych i naukowych!