Aktualne wydarzenia

Bieżące wydarzenia
 • standardowa czcionka
 • Największa czcionka
 • barwa dla niewidomych
 • Recital \

Recital "Franck i Brahms - Sonaty absolutne"

PAŁACOWE SPOTKANIA Z MUZYKĄ
Serdecznie zapraszamy na wspaniałe wydarzenia kulturalne, które odbędą się 21 kwietnia w niedzielę!
O godzinie 13.00 w Sali Balowej Pałacu odbędzie się koncert z cyklu "Pałacowe Spotkania z Muzyką" z udziałem wykonawców: Patrycja Szymańska - skrzypce i Wojciech Świętoński - fortepian.
A od godziny 15.00 wspólnie z Galeria Polish Art&Design zapraszamy Państwa do Oranżerii na Wernisaż wystawy artysty uwielbianego przez dzieci i dorosłych - Józefa Wilkonia. Wystawa zatytułowana "Tabuny i pawie" będzie wspaniałym i wyjątkowym wydarzeniem tego dnia!
Wystawę będzie można oglądać do 5 maja br.
Serdecznie Państwa zapraszamy!
Zaplanujcie ten dzień wspólnie z nami w Pałacu w Jabłonnie.
 
 • Wystawa \

Wystawa "Tabuny i pawie" Józef Wilkoń

GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ ORANŻERIA 21.04. GODZ. 15.00
Mamy wielką przyjemność zaprosić Państwa na wystawę Józefa Wilkonia pt. „Tabuny i pawie” której wernisaż odbędzie się 21 kwietnia o godz. 15 w Oranżerii przy Pałacu w Jabłonnie.
Podczas wystawy zaprezentujemy przede wszystkim malarstwo poświęcone dwóm najpopularniejszym cyklom, tj. koniom i pawiom oraz mniejsze formy rzeźbiarskie Józefa Wilkonia, jak również kolekcjonerskie inkografie. Odwiedzający będą mogli zapoznać się z porcelaną - zdobioną reprodukcjami prac Józefa Wilkonia oraz z albumami i książkami ilustrowanymi przez Mistrza polskie ilustracji.
W trakcie wystawy będzie prowadzona sprzedaż.
Data wernisażu: 21.04.2024 godz. 15
Miejsce: Pałac w Jabłonnie, budynek Oranżerii, ul. Modlińska 105, 05-110 Jabłonna
Wystawa czynna codziennie do 5.05.2024 w godz. 12-18
Kurator wystawy: Agnieszka Ostrowska-Domalążek
Wstęp wolny.
 • Koncert Specjalny \

Koncert Specjalny "Urodziny Chopina"

„URODZINY CHOPINA” KONCERT SPECJALNY 2 MARCA W SOBOTĘ O GODZ. 13.00

Serdecznie zapraszamy Państwa na kolejny wspaniały koncert z cyklu Urodziny Wielkich Kompozytorów "Urodziny Fryderyka Chopina", który odbędzie się w Sali Balowej Pałacu. Przed Państwem wystąpi utalentowany artysta - Eryk Ploplis.
Program:
Preludium Des-dur op. 28 nr 15
Nokturn Fis-dur op. 15 nr 2
Nokturn Des-dur op. 27 nr 2
Sonata b-moll op. 35
Części: I Grave - Doppio movimento
II Scherzo
III Marche funèbre
IV Finale - Presto

Po Koncercie zapraszamy Państwa do Restauracji Pałacowej na "Obiad jubileuszowy z Chopinem tle". 
Z okazji rocznicy urodzin Fryderyka Chopina Restauracja Pałacowa przygotuje na ten dzień specjalne menu kuchni polskiej i francuskiej, inspirowane ulubionymi daniami Chopina.
Zapraszamy do rezerwacji miejsc w restauracji pod tel.: 883 324 344 lub info@palacjablonna.pan.pl


Zapraszamy!

   

 • XXI Festiwal \
 • XXI Festiwal \
 • XXI Festiwal \
 • XXI Festiwal \
 • XXI Festiwal \
 • XXI Festiwal \
 • XXI Festiwal \
 • XXI Festiwal \
 • XXI Festiwal \

XXI Festiwal "Nauka z Pałacem w tle" już za nami!

FESTIWAL "NAUKA Z PAŁACEM W TLE"

XXI Festiwal "Nauka z Pałacem w tle" obfitował w wiele wspaniałych atrakcji, doświadczeń, warsztatów i wykładów naukowych dostępnych dla wszystkich: małych i dużych, którzy nas odwiedzili 23 i 24 września.
Nawet sobotnia pogoda nie zniechęciła dzielnych poszukiwaczy wiedzy!
Było mnóstwo atrakcji: doświadczenia chemiczne i fizyczne, wykłady i pokazy laserów, można się było zmierzyć z robotycznym ramieniem i zagrać z nim w warcaby. Można było zobaczyć broń białą i pokaz średniowiecznej broni czarnoprochowej. Na przykładzie modelu, poznać budowę człowieka. Był pokaz druku 3D, roboty SmashBots i możliwość wykonania "robotycznej ręki". Pokazy i wykłady przyrodnicze, biologiczne i z obszaru nowoczesnej medycyny. Zajęcia plastyczne, ekologiczne, konkursy i wiele wiele innych...
Dziękujemy wszystkim naszym wystawcom za udział w Festiwalu i chęć dzielenia się wiedzą i pasją do nauki!
Dziękujemy wszystkim Partnerom Festiwalu: Polskiej Akademii Nauk Polska Akademia Nauk, Marszałkowi Województwa Mazowieckiego. Sponsorom i Partnerom wydarzenia: Gaz System Operator Gazociagow Przesylowych Gaz System S A, www.gaz-system.pl, Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych PJATK, PWK Legionowo Dobra woda z Legionowa - PWK "Legionowo", Powiat Legionowski, Gmina Jabłonna, Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna, Warszawa za darmo - waw4free, To i owo, Miejscowa na weekend
Dziękujemy wszystkim Państwu, którzy odwiedzili nas bardzo licznie, przybywając nawet z najdalszych zakątków Mazowsza!
Zapraszamy i zachęcamy do odwiedzania Pałacu w Jabłonnie w ciągu roku, bowiem przygotowaliśmy na nadchodzące miesiące szereg wspaniałych wydarzeń kulturalnych i naukowych!
 • I Konkurs Fotograficzny
 • I Konkurs Fotograficzny
 • I Konkurs Fotograficzny

I Konkurs Fotograficzny

Mamy przyjemność ogłosić wyniki Pierwszego Konkursu Fotograficznego "Pocztówka z Pałacem w tle"!

Przedstawiamy Państwu zwycięzców Konkursu:
I nagroda została przyznana Pani Ewie Siwieckiej, II nagroda została przyznana Pani Natalii Chodakowskiej i III nagrodę Jury przyznało Panu Zdzisławowi Żarnie. Ponadto przyznano, aż siedem wyróżnień za zdjęcia następujących autorów: Pani Alicja Porabik, Pani Emilia Kosiacka, Pan Grzegorz Kur, Pan Marek Gajda, Pani Maria Balcerzak-Jakubowska, Pan Mariusz Pogorzelski i Pani Zuzanna Grabarz. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego konkursu za odwiedzenie Pałacu w Jabłonnie i nadesłanie do nas swoich prac. Dziękujemy również naszym Partnerom i fundatorom nagród:
Bandi Professional, Polski Spichlerz, Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna, PWK Legionowo, Urząd Gminy Jabłonna, Powiat Legionowski, Magazyn Mazowieckie To i Owo.