Nauka i kultura

  • standardowa czcionka
  • Największa czcionka
  • barwa dla niewidomych

Nauka i kultura

W Pałacu w Jabłonnie swoją siedzibę ma Dom Zjazdów i Konferencji Polskiej Akademii Nauk. Od kilkudziesięciu lat, zgodnie ze swoją misją, Dom Zjazdów i Konferencji realizuje projekty naukowe i kulturalne skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Do najpopularniejszych należą:

 

  • Pałacowy Salon Naukowy

Pałacowy Salon Naukowy

Cykl spotkań „Pałacowy Salon Naukowy" to przestrzeń dla ludzi ciekawych świata, których interesują odpowiedzi na pytania: jak coś działa i dlaczego? Nowa formuła spotkań, składająca się z części teoretycznej i interaktywnych warsztatów przyciąga miłośników nauki i techniki. Uczestnicy spotkań mają możliwość zadawania pytań i dyskutowania w trakcie wykładów, a podczas warsztatów tworzą i doświadczają w praktyce, tego co w teorii się dowiedzieli. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne.
Do prowadzenia zajęć zapraszamy naukowców związanych z jednostkami Polskiej Akademii Nauk oraz instytucje społeczne zajmujące się upowszechnianiem nauki, takie jak fundacje czy stowarzyszenia.
Patronat nad wydarzeniem objął: Urząd Gminy Jabłonna, Starostwo Powiatowe w Legionowie oraz PWK legionowo.
Zapraszamy do udziału!
 

Skontaktuj się z nami w sprawie współpracy:
marketing@palacjablonna.pan.pl

  • Festiwal Nauka z Pałacem w tle

Festiwal Nauka z Pałacem w tle

Od ponad 20 lat Pałac w Jabłonnie organizuje Festiwal „Nauka z Pałacem w tle”. Ideą Festiwalu jest promowanie osiągnięć nauki, o których w przystępny sposób opowiedzą ich twórcy: naukowcy z Polskiej Akademii Nauk oraz innych instytucji naukowych i badawczych. Podczas dwóch dni Festiwalu odwiedzający mają okazję wysłuchać wielu interesujących wykładów i prelekcji, wziąć udział w konkursach, warsztatach i laboratoriach naukowych.
Festiwalowi towarzyszą inne wydarzenia kulturalne, takie jak: koncert z cyklu „Pałacowych Spotkań z Muzyką” czy wystawy w Galerii Sztuki Współczesnej „Oranżeria”.
Udział uczestników we wszystkich przygotowanych przez organizatora atrakcjach jest bezpłatny.
Patronat nad wydarzeniem objął: Urząd Gminy Jabłonna, Starostwo Powiatowe w Legionowie oraz PWK legionowo.
Zapraszamy do udziału w tym szczególnym dorocznym wydarzeniu!

Skontaktuj się z nami w sprawie współpracy:
marketing@palacjablonna.pan.pl

  • Pałacowe spotkania z Muzyką

Pałacowe spotkania z Muzyką

Koncerty z cyklu „Pałacowe Spotkania z Muzyką” odbywają się nieprzerwanie od roku 2002. Mają one charakter otwarty, niebiletowany. Dotychczas odbyło się ich ponad 200.
Formuła spotkań opiera się na organizacji wspaniałych koncertów o zróżnicowanej tematyce, aby mogły trafić do jak najszerszego grona odbiorców. Na „Pałacowych Spotkaniach z Muzyką”  dajemy miejsce dla poszczególnych gatunków i styli muzycznych wielu krajów. Klasyka przeplatana jest z jazzem czy folkiem. Przybliżamy poszczególne epoki, pokazujemy dźwięki przeróżnych instrumentów, włączamy taniec i śpiew, nawiązując także do ważnych wydarzeń rocznicowych.
Naszym celem jest, aby wykonawcy nawiązywali kontakt z publicznością. Zgodnie z założeniami Polskiej Akademii Nauk promujemy młodych polskich artystów i muzykę polską.
Zapraszamy na koncerty do Pałacu w Jabłonnie!

Skontaktuj się z nami w sprawie współpracy:
marketing@palacjablonna.pan.pl

  • Wystawy w Oranżerii
  • Wystawy w Oranżerii

Wystawy w Oranżerii

Miłośników sztuki zapraszamy do odwiedzenia Galerii Sztuki Współczesnej „Oranżeria”, w której odbywają się wystawy prac wybitnych polskich artystów. Patronat nad galerią objęła Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie.
Dużym zainteresowaniem cieszą się wernisaże malarstwa, grafiki czy plakatu. Mieliśmy również przyjemność gościć wystawy kostiumów i scenografii oraz fotografii. 

Zaletą wystaw w Oranżerii jest możliwość przygotowania eleganckiego poczęstunku lub bankietu, który towarzyszy wystawie w otoczeniu długowiecznych araukarii czy egzotycznego fikusa dębolistnego.

Skontaktuj się z nami w sprawie współpracy:
marketing@palacjablonna.pan.pl